Reizen - Algemeen - Algemene reisinformatie

 

  
  
 
De voordelen van een wintersportreis met Skikring Alkmaar op een rij:
 
*  Complete verzorging tegen aantrekkelijke prijzen
*  Goede sfeer met persoonlijk contact

*  Gunstige vertrektijd en opstapplaats van de Royal Class touringcar

*  Goede geselecteerde hotels

*  Geschikt voor beginnende en ervaren wintersporters

*  Reisbegeleiding de gehele reis aanwezig, die u met raad en daad terzijde staat.

                                                                   
Verdere pluspunten:
 
*  De Royal Class touringcar brengt u rechtstreeks naar het hotel van uw bestemming
*  Voor het vertrek naar Nederland nog een extra afsluitend diner
*  Een voordelige collectieve annuleringsverzekering met gunstige voorwaarden
*  Bij de reizen geen reserverings- en afsluitkosten
*  Bij de reissom zijn de fooien voor hotelpersoneel en de buschauffeur inbegrepen
*  Dus geen standaard reis, maar een compleet pakket!
 
  
Deelnemers: Deelname aan onze is alleen mogelijk voor leden van Skikring Alkmaar.
Bent u nog geen lid dan dient u dit  bij uw inschrijving aan te geven uw aanbetaling wordt dan verhoogd met de contributie van het aspirant-lidmaatschap, waardoor u voor het lopende seizoen aspirant-lid bent.
Van de deelnemers wordt verwacht dat zij zelfstandig aan deze reizen kunnen deelnemen en over een goede gezondheid en lichamelijke conditie beschikken.

We reizen in groepsverband, dit houdt dus in dat we onze sociale contacten niet uit het oog moeten verliezen.

 
Aanmelding: Aanmelden voor een reis kan door het aanmeldingsformulier in te vullen  en online te versturen.

Per reis dient u één aanmeldingsformulier in te sturen.

Na het verschijnen van het blad SLALOM medio augustus worden de aanmeldingen in behandeling genomen.

Na 1 september is de volgorde van aanmelding bepalend voor deelname. Uw aanmeldingen na 1 september worden per 1 oktober in behandeling genomen. Indien u zich na 1 oktober aanmeldt, is het wenselijk eerst even te kijken bij de door u gewenste reis of er nog plaatsen beschikbaar zijn.

Uitzondering hierop zijn de najaarsreizen naar Toblach en Solden hiervoor kunt u zich al aanmelden vanaf 1 juni in de loop van juli afhankelijk van de vakantie van de reis coördinator krijgt u dan uw reisbevestiging.

Let wel: Uw inschrijving is pas definitief zodra wij uw aanbetaling hebben ontvangen, bij niet nakomen hiervan zijn wij genoodzaakt uw inschrijving te annuleren.
 

Alleengaanden: Met onze reizen gaan, om allerlei redenen, 10 tot 25 % alleengaanden mee. Het is niet altijd mogelijk om voor deze groep voldoende eenpersoonskamers te reserveren. Het verdient daarom aanbeveling om zelf voor een kamer/reisgenoot te zorgen. De ervaring leert dat eenpersoonskamers vaak niet het comfort bieden van de standaard kamers en in verhouding duur zijn. Bij een tekort aan eenpersoonskamers zal de reisbegeleider, indien u toch mee wilt, zich het recht voorbehouden om de kamers, gezien zijn ervaringen en naar eigen inzicht, in te delen.

 
Weigering van inschrijving: Wanneer naar de mening van Skikring Alkmaar de reis niet volgens het verwachtingspatroon van de organisatie en of de deelnemers zou gaan verlopen, behouden wij ons het recht voor de inschrijving te weigeren.
 
Vervoer: Alle busreizen worden uitgevoerd met een Royal Class touringcar. De pendels worden bemand met twee ervaren chauffeurs. De bijblijfbus heeft één chauffeur, hierdoor zal er vaker gestopt moeten worden. Roken in de bus is niet toegestaan. Zitplaatsen worden toegewezen, voor het instappen krijgt u hiervan een overzicht.
De maximaal mee te nemen bagage is per persoon gesteld op: één koffer of weekendtas van normale afmetingen, één paar ski’s of één snowboard, één paar skischoenen en als handbagage één kleine tas.
 
Annuleringen: Teruggave van betalingen kan om organisatorische redenen niet plaatsvinden. Daarom raden wij u aan, als u geen doorlopende annuleringsverzekering heeft, gelijktijdig bij uw inschrijving aan te geven dat u deelneemt aan onze collectieve annuleringsverzekering. Deze verzekering zal zoals gebruikelijk tot uitkering overgaan als de annulering binnen de in de polis genoemde voorwaarden valt.(link) Reserveringen zijn persoonsgebonden en niet overdraagbaar.
 
Niet doorgaan van de reis: We behouden ons het recht voor een reis niet door te laten gaan, wanneer hier een dwingende reden toe bestaat. Als dwingende reden kan beschouwd worden: onvoldoende deelname aan de reis, politieke onrust of natuurrampen, stakingen, enz. In geval van niet doorgaan van de reis bij onvoldoende deelname zullen we trachten in onderling overleg naar een oplossing te zoeken en een acceptabel alternatief aan te bieden.
Indien de reis ondanks dit overleg toch niet doorgaat, worden al uw betaalde reisgelden volledig terugbetaald. Dus met ons loopt u geen financieel risico!
 
Grensdocumenten en verzekering: Deelnemers zijn zelf verantwoordelijk voor een geldig paspoort c.q. legitimatiebewijs en verplicht een reis- en ongevallenverzekering met wintersport (ski)risico af te sluiten.
 
Skipassen: Indien door de reisbegeleideing en/of reiscoördinator is aangekondigd dat de skipassen collectief worden aangeschaft, zijn de deelnemers verplicht aan deze regel mee te werken, tenzij zij vooraf hebben aangegeven niet van een skipas gebruik te zullen/willen maken.
 
Skifit: Om optimaal van onze skireizen te kunnen genieten is een goede conditie onontbeerlijk. We hebben het immers over wintersport en niet over wintervakantie. Via onze vereniging kunt u bij een aantal sportscholen in de regio (zie skifit) speciale, aangepaste, trainingen volgen zodat u fit aan uw  wintersport kunt beginnen.
De praktijk heeft geleerd dat de kans op blessures bij deze trainingsvoorbereiding aanmerkelijk afneemt.
 

 
 

 

 
 
   
Op de verenigingscontactavonden (zie agenda), waar leden die geen reis boeken ook van harte welkom zijn, krijgt u alle relevante informatie over de reis en de deelnemerslijst. Wij hopen dat u deze avonden vrij zult houden zodat u hierbij aanwezig kunt zijn. U hebt dan de gelegenheid onder het genot van een drankje en een hapje alvast in de stemming te komen, de andere deelnemers aan de reis te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen.
Zijn er dan nog vragen dan kunnen we proberen die te beantwoorden. Bent u verhinderd dan wordt de informatie u ca. 14 dagen voor vertrek toegestuurd.
Wij raden u aan goede notitie te nemen van de verstrekte informatie.